İmplant Tedavisi Nedir?   

İmplant Tedavisi Nedir?  

Dişlerimiz, hem kozmetik açıdan hem de sağlığımız için en önemli uzuvlarımızdandır. Sindirim sistemine doğrudan olmasa da büyük bir etkisi vardır. Bu sebepten ötürü, birtakım diş ve diş eti rahatsızlıkları sebebiyle, dişlerimizin işlevsel açıdan fonksiyonlarını yitirmeleri, önemli bir problemdir. İmplant tedavileri, tam da işlevselliğini kısmi anlamda kaybetmiş olan dişlerimiz için tedavi seçenekleri arasında yerini almaktadır.

Titanyumdan yapılmış olan, tamamen diş için doku dostu sayılan implant kök ürünleri, çene kemiğine yerleştirilmektedir. Vida şeklinde yerleşim yapılmaktadır. Kullanılan malzemelerle ortodonti sorunların oluşması önlenmektedir. Vücudun ya da iskeletin, kullanılan malzemeleri kabul etmemesi durumu görünmemektedir. Ağrısız bir şekilde uygun anestezi yöntemleri ile kısa sürede kişilere uygulanmaktadır.

Dental implant tedavisi genel itibariyle dişlerin fonksiyonlarını tekrar sağlaması amacıyla uygulanmaktadır. Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz üzere, hedef, çene kemiğidir. Dişlere bir kök görevi sağlanmaktadır. Fonksiyonel sorunları olan kişiler, daha çok diş estetiği konusunda yararı olan birtakım kaplama, damak protezleri gibi tedavi yöntemlerini uygun görüyorlar. Ancak implant tedavisi, diğerlerinden güçlü bir şekilde ayrılıyor, çok daha etkin bir şekilde işlevsellik kazandırıyor.

Çene kemiğine yerleştirilmiş olan doku dostu titanyum malzemelerden üretilmiş vidalar, ağrısız bir biçimde deneyimli hekimler tarafından uygulanıyor. Dişlerinizin fonksiyonelliğindeki kayıpları, çiğneme güçlüğü sorunları gibi birtakım pürüzleri fark etmeye başladıysanız, hekime başvurmalısınız. Ağrısız sızısız bir biçimde gerekli tedaviyi alabilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Alacaksanız Bunlara Dikkat Edin

Elektronik Sigara Alacaksanız Bunlara Dikkat Edin

Badem Göz Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Badem Göz Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yenilenmek İçin Doğru Seçim

Yenilenmek İçin Doğru Seçim

İzmir Lazer Epilasyon Yapan Firmalar

İzmir Lazer Epilasyon Yapan Firmalar

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir