Badem Göz Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Badem Göz Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Badem göz son zamanların yeni trendlerinden. Op. Dr. Elif Seda Keskin çekik göz ameliyatı hakkında tüm merak edilenleri cevapladı. Hafif çekik göz yapısıyla daha da çekici bir görünüme kavuşmak artık günübirlik bir cerrahi müdahale ile bile mümkün.

Peki nedir bu badem göz?

Ideal göz yapısı , göz anatomisine göre , gözün eliptik kıvrımının en dışındaki dış kantus olarak adlandırılan bölgenin , yine gözün eliptik kıvrımının en iç noktasındaki iç kantus olarak adlandırılan bölgenin , 2 mm yukarısında olmasıdır. Genç bireylerde genellikle bu 2 mmlik fark mevcuttur ve göze hafif yukarı doğru bir çekiklik verir.

Badem göz ameliyatını kimler tercih etmektedir?

Ideal göz yapısında , lateral kantusun 2 mm yukarıda olması gerekirken , bazı kişilerde genetik olarak bu bölge iç kantusla aynı hizadadır , bazı kişilerde ise yaş aldıkça gözün dış kantal alanı , iç kantal alandan dahada aşağı inmekte ve belirgin kaz ayakları ile bakışta yaşlılık belirtisi oluşturmaktadır. Bu gibi durumlarda badem göz müdahalesiyle kişilerin bakışları gençleşmekte ve bakışlar çekicilik kazanmaktadır.

Badem göz ameliyatı neden yapılır?

Bakışlara tazelik , gençlik kazandırmak , yaşlılık izlerini silmek , daha seksi ve çekici bakışlar elde etmek için badem göz estetiği yapılır.

En iyi badem göz estetiği teknikleri nelerdir?

Badem göz estetiği , iple göz kenarındaki lateral kantusun yukarı askılanmasıyla , göz kenarından ufak bir kesiyle lateral kantal ligamanın şekillendirilmesi (kantopeksi) ya da yeniden oluşturulmasıyla (kantoplasti) ve de şakak germe ameliyatı esnasında endoskopik olarak yine lateral kantal ligamana müdahalelerle yapılabilir.

Bu teknikler arasında , sayılan her teknikte güzel ve olumlu sonuçlar elde edilir. Elbette belirtilmelidir ki iple askılamaların kullanım ömrü elbette ameliyatlara göre oldukça düşüktür. Tekniklere , hastalarla beraber onların ihtiyaç ve isteklerine göre karar verilir.

Ameliyat öncesi neler yapılmalı?

Eğer işlem lokal anestezi ile tercih edilecek ise hasta tok karnına işleme gelebilir. Ancak işlem genel anestezi ile yapılacak ise o zaman operasyon öncesi 8 saat açlık gerekmektedir. Hangi yöntem ve teknik tercih edilirse edilsin eğer hastanın kan sulandırıcı bir ilaç kullanımı mevcut ise ya da kronik bir hastalığı var ise hekim , işlem öncesi mutlaka bilgilendirilmeli , gerekli tedbirler alınmalıdır.

Badem göz ameliyatı nasıl yapılır?

Badem göz ameliyatı lokal anestezi ya da genel anestezi tercih edilerek yapılır. Badem göz ameliyatında tekniklerin çoğunda lateral kantus ya kendi üzerinde dikiş atılarak sıkılaştırılır ya da tamamen bu ligaman kesilerek kısaltılır.

Bu şekilde göz kenarı ile bağlantısı olan köşe yukarı askılanarak badem göz elde edilebilinir. Bu esnada çekiklik yani ligamanın ne kadar kısaltılacağı ya da sıkılaştırılacağı , hastanın ne kadar çekik bir göz yapısı istediğine göre ayarlanabilir.

Badem göz ameliyatı nasıl oluyor?

Badem göz ameliyatı endoskopik olarak temporal kesi ile ya da ip askılama ile ya da göz kenarından minimal bir kesi yapılarak kantopeksi veya kantoplasti uygulamaları ile yapılabilir.

Ameliyat sonrası beklentim tam olarak ne olmalı? Başarı şansı nedir?

Badem göz ameliyatları genellikle yüz güldüren sonuçlar verir. Toplumumuzda genellikle saçın sıkı ve tepeden toplanması ile göz kenarı ve kaşın yukarı askılanması elde edilmeye çalışılır . Beklenti olarakta işlem sonrası ortalama olarak bu görüntü kişiye verilmeye çalışılır.

Ameliyat ne kadar sürer?

Seçilecek tekniğe göre müdahale zamanı 15 dakika ile 1 saat arası değişmektedir.

Ameliyat riskleri nelerdir?

Genel olarak ödem ve morarma geçici olarak oluşabilir. Nadiren yara yerinde enfeksiyon görülebilir. Ayrıca endoskopik şakak germede çok nadiren frontal sinir hasarı olabilir bu durum genellikle geçicidir.

İyileşme süreci nasıldır?

Müdahaleler sonrası kişi hemen günlük hayatına geri dönebilir , ancak genel anestezi alındı ise anesteziyi atmak amaçlı 4 ila 6 saat gözetim altında tutulur , ardından yine önerilerle taburcu edilir. 1 hafta içinde şişlik ve morluklar giderek azalır.

Gözüm doğal görünecek mi? Ameliyat olduğum anlaşılır mı?

Göz yapısı 1 ay içerisinde oturur ve doğal görünüme kavuşur. Ameliyat olunduğu tanınmayan kişiler tarafından genellikle anlaşılmaz. Doğuştan çekik gözlü olduğu düşünülür.

Badem göz estetiği cerrahi bir operasyon mudur?

Badem göz estetiği iple ya da kesi ile yapılabilinir. Genellikle girişimsel bir işlem olarak değerlendirilir.

Genel anestezi mi yapılır?

Buna hastanın istek ve ihtiyacına göre karar verilir. Hastanın panik atak ya da ağrı eşiği bu durumu etkiler.

Badem göz ameliyatı kaç günde iyileşir?

Badem göz müdahalesi sonrası iyileşme dönemi tercih edilecek yönteme göre değişir. İple askılamalarda iyileşme süreci 3 gün ila 1 hafta olarak ön görülürken , operasyonlarda 1 ila 2 hafta olarak ön görülür. Bu dönemde kişi elbette kendi işini kendi yapabilir sadece ödem ve morluk görülür.

Çekik göz ameliyatı acıtır mı?

Lokal veya genel anestezi ile yapıldığı için uygulama esnasında , hasta bölgenin uyuşturulmasıyla herhangi birşey hissetmez. Operasyon sonrası görülen ağrılar basit ağrı kesicilere cevap verir.

Hangi branş doktor badem göz estetiği ile ilgileniyor?

Badem göz ameliyatı estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılır.

Kantoplasti ameliyat fiyatı nasıl belirlenir?

Seçilecek yönteme ve uygulanacak anestezi seçeneğine göre badem göz ameliyatı fiyatları değişir.

Badem göz ameliyatı ne kadar kalıcıdır? Yeniden ameliyat olmam gerekir mi?

İple askılama ile yapılan badem göz etkisi ipin markasına ve çeşidine göre 1 ila 3 yıl arası değişmekle beraber ameliyat sonuçları genelde kalıcıdır. Ancak elbette yaşlanma ve yer çekimiciyle beraber yaşlanma süreci devam eder ve kişinin elastikiyet yapısına görede bu süreç değişir. Yaşlanmayla beraber her operasyon ve müdahaleyi zaman içerisinde yenilemek gerekebilir.

Kantoplasti sonrası normal hayata ne zaman dönülür?

Kantoplasti uygulaması esnasında seçilen anestezi tekniğine göre 1 saat ila 6 saat arasında değişmekle beraber aynı gün içerisinde normal hayata dönülür.

Ameliyat sonrası ne zaman makyaj yapabilirim?

Ameliyat sonrası eğer ki herhangi bir kesi yöntemi kullanılmadı ise hemen , kullanıldı ise 1 hafta sonra makyaj yapılabilir. Elbette kesi alanı dışındaki tüm yüz bölgesine istenildiği zaman makyaj yapılabilir.

Ameliyat sonrası görme işlevinde sorun olur mu?

Badem göz ameliyatı göz ile temas edilen bir cerrahi değildir. Göz kapağı ile ilişkilidir. Görme işlemi operasyon sonrası etkilenmez.

Yüz ifademde doğal olmayan bir durum oluşur mu?

Badem göz estetiği sonrası 1 hafta içerisinde ödem ve morluklar gerilediğinden doğal yüz ifadesine kavuşulur.

Diğer estetik operasyonlarla birlikte kombin yapılabilir mi?

Badem göz estetiği kısa süreli bir operasyon olduğu için rahatlıkla başka estetik müdahaleler ile kombinlenebilir.

Ameliyatta en uygun yaş nedir? Yaş sınırı var mı?

Kantoplasti müdahaleside , kantopeksi müdahaleside 18 yaş sonrası uygulanabilir.

Hem erkek hem kadınlarda de yapılabilir mi?

Kantoplasti operasyonu cinsiyet ayırt edilmeksizin lateral kantal ligamanda gevşemesi olan herkese yapılabilir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Alacaksanız Bunlara Dikkat Edin

Elektronik Sigara Alacaksanız Bunlara Dikkat Edin

Yenilenmek İçin Doğru Seçim

Yenilenmek İçin Doğru Seçim

İzmir Lazer Epilasyon Yapan Firmalar

İzmir Lazer Epilasyon Yapan Firmalar

En Şık ve En Doğal Protez Saç Tasarımları Oscar Hair Protez Saç Uygulama ve Bakım Merkezinde

En Şık ve En Doğal Protez Saç Tasarımları Oscar Hair Protez Saç Uygulama ve Bakım Merkezinde

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir