Kripto Para Borsasında Ayı Ve Boğa Sezonu

Kripto Para Borsasında Ayı Ve Boğa Sezonu

Ayı ve boğa sezonu kavramları tabii ki sadece kripto para borsasına özgü değildir. Bugün bu kavramlar tamamen finans dünyasında söz konusu olan karşılıkları bulunmakta olan kavramlardır. Ancak tabii ki boğa sezonu denilen şey kripto dünyasında çok daha çetin, çok daha belirgin yaşanmaktadır.

Bunun tersi de mümkündür. Yani ayı sezonu geldiğinde, cryptofon gibi kripto para alım satımı yaptığınız yerlerde, gerçekten de ayı sezonunu tam anlamıyla hissedebiliyorsunuz. Önemli olan şey, teknik analizinize sadık kalmaktır. Kademeli alış ya da satış konusundan uzaklaşmamaktır. Çünkü bu iki sezon arasındaki geçişler siyah-beyaz ayrımı kadar net olmamaktadır.

Gelen düzeltmeler sonrasında özellikle bunu çok net bir şekilde görebiliyoruz. 2021 Ocak ayından itibaren bir nevi ara boğa sezonu yaşıyoruz diyebiliriz. Coinler iyice yükseldiler. Bu sebepten dolayı da sert düzeltmelere hazırlıklı olmalıyız. Bu açıdan teknik analizlerimizi yapmalı, stok işlemlerimizi koymalıyız. Bunlar olmaksızın boğa da olsa ayı da olsa yola çıkmaktan kaçınmalıyız. Hele ki marjin ya da kaldıraçlı işlemler yapıyorsak bunlardan tamamen uzaklaşmalıyız.

Cryptofon exchange işlemlerimizi de yapabiliyor olduğumuz borsada, ilk olarak üyelik yapıyor sonrasında kimlik bilgilerimizi doğruluyoruz. Bu şekilde ayı sezonuna doğru yolculuğumuzu sürdürürken, yerimizi alıyoruz. Temel analizlerle yatırımlarımızı desteklemeyi de unutmuyoruz. Bu konular gerçekten de önemli olan şeylerdir. Sistematik şekilde yatırımlarınızı yapmaksızın paramızı hiçbir yere hibe etmemeliyiz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Bitgesell, Bitcoin’e Hangi Yenilikleri Getiriyor?

Bitgesell, Bitcoin’e Hangi Yenilikleri Getiriyor?

Kampanyalı İstanbul Evden Eve Nakliyat Firması

Kampanyalı İstanbul Evden Eve Nakliyat Firması

Çiçek Siparişi Nasıl Verilir?

Çiçek Siparişi Nasıl Verilir?

Toplu Sms Hizmetleri Ne Durumda?

Toplu Sms Hizmetleri Ne Durumda?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir