Kaliteli Mamalarla Daha Sağlıklı Kediler

Kaliteli Mamalarla Daha Sağlıklı Kediler

Kediler için beslenme düzeninin ne kadar önemli olduğunu söylemeye gerek yok. Dengesiz ve fazla beslenmenin kedilerin sağlıklarını ciddi oranda bozduğu, çok hızlı şekilde kilo alabilmelerinin bünyelerine ne kadar zararlı olduğunu tüm veterinerler söylemektedir. Kedilerin sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmesi için kaliteli, besleyici ve dengeli içeriğe sahip mamalarla beslenmeleri gerekir. Kedi sahiplerinin çok iyi bildiği gibi, bir evde kedi varsa huzur var demektir. Kediler bulundukları ortamın enerjisini pozitif olarak değiştirir ve bulundukları alana her an huzur dağıtırlar. Sakin tavırları ve kendilerinden emin duruşları bir şeylerin yolunda gittiğinin işaretiymiş gibi insanlara dinginlik verirler.

Hele ki bir süredir evinizde kedi besliyor, evinizi bir kediyle paylaşıyorsanız evin her alanını işgal etmiş, evin tamamı onun olmuş demektir. Oyuncaklar, mama kapları, kedi evi, minderler, kum kabı ve bakım malzemeleri evinizin her yerini kaplar. Kedinize olan bağımlılığınız her geçen gün artar ve onsuz yapamaz hale gelirsiniz. Kedilerin kendilerine insanları bağlamak gibi güzel bir huyları olduğundan uzun yıllar boyu kedinizin yanınızda kalmasını istersiniz. İşte bu sebeple Kedi maması tercihinizi en iyilerden yana yapmalısınız. Çünkü kedinizin ömrünü belirleyecek olan, sağlıklı yaşamasını ve yaşlandığında bazı sağlık sorunlarının ortaya çıkmamasını sağlayacak olan mamasıdır. Düşük kaliteli mamalar kedilerle uzun süreli kullanıldığında bağırsak sorunları yaratmaktadır. Kısır kedilerde böbrek hastalıklarına davetiye çıkaran ve tüy kalitesini ciddi seviyede düşüren kalitesiz mamalar kedinizin en büyük düşmanıdır. Her gün fast food ile beslenen insanları düşünün.

Kediniz aldığınız ünlü yaş mamaları bir çırpıda yiyor ve çok seviyor olabilir. Ancak profesyonel olarak üretilmeyen ve içerik bakımından zayıf olan mamalar fast food etkisine sahiptir. Kedilerinizin daha sağlıklı bir yaşam sürmesini istiyorsanız veterinerinizin tavsiye edeceği mamaları almaya özen göstermelisiniz. Profesyonel mama kullanmaya başladıktan sonra kedinizin enerjisi, tüylerinin parlaklığı ve mutluluğunu gördükten sonra bir daha düşük içerik kalitesine sahip mamaları tercih etmek istemeyeceğinizi garanti edebiliriz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Banyo Üreticileri

Banyo Üreticileri

Kadınlara Özel Sauna Cazibesini Keşfedin!

Kadınlara Özel Sauna Cazibesini Keşfedin!

Neden Enkay İnşaat

Neden Enkay İnşaat

Küçükçekmece Ofis Taşımacılığı

Küçükçekmece Ofis Taşımacılığı

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir