Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti Ameliyatı

Yeme içme alışkanlıkları, genetik birtakım sebepler ve hatta psikolojik nedenler ötürü erkeklerde de aşırı meme gelişimi görünebiliyor. Erkeklerde görülmekte olan bu aşırı meme gelişimleri jinekomasti olarak adlandırılıyor. Ergenlik dönemlerinde görülme sıklığının daha yüksek olduğu bilinenler arasında yer alıyor. Aşırı meme gelişimi olan erkekler, bu görüntüden rahatsızlıklarını sürekli dile getiriyorlar. Bu da, meme büyütme ya da primer burun estetiği operasyonlarının yalnızca kadınlar için olmadığını göstermektedir. Erkekler de, meme küçültme amacıyla estetik operasyonlarına ihtiyaç duymaktadırlar.

Jinekomasti, tedavisi zorunlu olarak tanımlanmış bir hastalık ya da sağlık sorunu değildir. Bu konuda korkacak bir durum yoktur. Ancak hepimizin tahmin edebileceği üzere estetik açıdan erkekler bu konudan oldukça şikayetçi olmaktadırlar. Hatta biliniyor ki, erkekler, genel itibariyle bu konuya ilişkin alay konusu dahi olabiliyorlar.

Meme büyütme ameliyatlarının aksine, jinekomasti ameliyatı içerisinde amaç bu bölgedeki aşırılıkları dışarıya çıkarmaktır. Farklı tedavi seçeneklerinin mevcut olduğu süreç içerisinde en iyi yöntem her zaman cerrahi operasyonlardır. Etkili ve kesin bir yöntem olmasından ötürü daha sık tercih edilmektedir. Fakat hastalığın türüne göre farklı yöntemlerin izlenildiği de bilinmektedir.

İlk önce hekimler tarafından gerekli testler ve kontroller yapılacaktır. Daha sonrasında ise uygun tedavi planı belirlenecektir. Ameliyatın kararlaştırılmasıyla birlikte hastaya genel anestezi uygulanacaktır. Kısa süre içerisinde operasyon tamamlanacaktır. Hekimler, ameliyat sonrasına ait bir tedavi sürecini de mutlaka sizlerle paylaşacaklardır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Alacaksanız Bunlara Dikkat Edin

Elektronik Sigara Alacaksanız Bunlara Dikkat Edin

Badem Göz Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Badem Göz Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yenilenmek İçin Doğru Seçim

Yenilenmek İçin Doğru Seçim

İzmir Lazer Epilasyon Yapan Firmalar

İzmir Lazer Epilasyon Yapan Firmalar

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir