İzmir ve İş Güvenliği

İzmir ve İş Güvenliği

Son yıllarda iş güvenliği İzmir ve çevresinde oldukça gelmiştir. Bunun en güzel kanıtı yaşanan iş kazalarında görülen gözle görülür düşüştür. Bu konuda iş verenlerin bilinci artmıştır fakat iş verenlerin olduğu kadar işçilerinde bilinçlerinin artması oldukça önemlidir. Bu sebeple büyük şirketlerde işçilere de iş güvenliği ve diğer alakalı konularda seminerler verilmiştir. Bu alanda İzmir iş güvenliği seminerlerine öncülük eden bölgeler arasında yer almaktadır.

İş güvenliği seminerlerine ek olarak işçilere ilk yardım eğitiminde verilmesi gerekir. Bazı acil durumlarda sağlık Ekin’inin yaralıya ulaşması oldukça uzun sürebilmektedir. Bu sebeple yaralının ve yaralının arkadaşlarının iş güvenliği konusunda bilinçli olması oldukça önemlidir. İlk yardım eğitiminde temek bilinmesi gereken hususlar vardır. Bunun dışında daha büyük müdahalelerde bulunmak sakıncalıdır. Bu müdahaleler doktorlara bırakılmalıdır. İş güvenliği yasası kapsamında bazı iş yerlerinde yarı zamanlı ya da tam zamanlı sağlık elemanları ve doktorlar çalışabilmektedir. Bu özellikle kaza riskinin yüksek olduğu bölgeler için oldukça faydalıdır.

Bu şekilde hızlı müdahale yapılarak bir çok insanın hayatı kurtarılabilir. Özellikle keskin aletlerle çalışılan fabrikalarda büyük kesiklerin oluştuğu kazalar meydana gelebilmektedir. Bu durumlarda yakınlarda bir doktorun olması yaralının mümkün oldukça az kan kaybetmesini sağlar. Bu şekilde yaralı hayatta kalabilir. Kan kaybı ölümcül bir sonuç yaratabilir. Bu sebeple bu durumlarda çevrede ilk yardım eğitimi almış biri yada bir doktor olması oldukça önemlidir.

sponsor reklam

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir