İzmir Osgb ve İzmir İş Güvenliği Firması

İzmir Osgb ve İzmir İş Güvenliği Firması

İşletmelerinin işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunluluğu firmalar için bir sorun teşkil ediyor. Fazladan iki personel, bunların maaşları sigortaları, vergileri özellikle küçük işletmeler için büyük mali külfet demektir. İzmir OSGB olarak iş sağlığı ve iş güvenliği konusunda tüm sorunlarınızda hizmetinizdeyiz.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve 29 Aralık 2012 tarihli ve 28512 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği düzenlenerek Ortak Sağlık Güvenlik Birimi adı altında hizmet verecek firmaların önünü açtı. Böylece kendi bünyesinde bir işyeri hekimi, en az bir iş güvenliği uzmanı ve en az bir diğer sağlık personeli bulunduran yetkili OSGB, işletme ile imzaladığı sözleşme ile firmayı tüm iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunluluğundan kurtarıyor. İzmir İş Güvenliği firmaları sizlere iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı hizmeti sağlarken portör muayeneleri, işe giriş raporları, risk analizleri, yıllık periyodik muayeneler ile iş sağlığı ve güvenliği hususunda eğitim hizmetleri de sunmaktadır.

İşletmeler İzmir OSGB firması ile anlaştıktan sonra sözleşme çerçevesinde sigorta ve vergi gibi işlerle uğraşmak zorunda kalmadan iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı hizmeti alıyor. İş güvenliği uzmanı doğrudan işletmeye karşı sorumlu olmadığı için önerilen hususlar daha ciddi olarak ele alınıyor. İş sağlığı ve iş güvenliği kurullarının aldığı kararlar daha iyi uygulanıyor.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere Vize Başvurusu

Green Card Çekilişi

Green Card Çekilişi

Rusya’da Rusça Dil Kursu Fırsatı

Rusya’da Rusça Dil Kursu Fırsatı

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir